Msza Święta i wieczór uwielbienia w par. Matki Bożej Królowej Polski w Aninie

 

 

Wszystkich, którzy wraz ze mną i miejscową grupą Odnowy w Duchu Świętym VENI CREATOR, chcą uczestniczyć w Mszy Św. i wieczorze uwielbienia, zapraszam do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Podczas konferencji głosiłem Kerygmat i dałem świadectwo z modlitwy wstawienniczej.

.

 

Dni Skupienia wspólnoty „Winnica Pana” z Otwocka

Na Dni Skupienia naszej wspólnoty „Winnica Pana” z Otwocka, odbywające się w br. w Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi, zaprosiliśmy brata Zygmunta, aby dał nam świadectwo swojego apostołowania.

Słuchając tych budujących słów uświadomiliśmy sobie, jak wielka jest pokora i łaska działania Boga za jego pośrednictwem. Szczególnie poruszające było świadectwo o wyjeździe w dniu pogrzebu swojego ojca do człowieka leżącego w szpitalu.

Brat Zygmunt stara się nigdy nie opuszczać człowieka w potrzebie i jest gotów zawsze modlić się za osoby potrzebujące. Nawet w tak dramatycznych okolicznościach.

Jest to dla nas świadectwo, że gdy Pan Bóg powołuje do służby, nie należy oglądać się wstecz (Łk 9,62).

Chwała Panu!

FOTOGALERIA

Roman Wojciechowski

Otwock, 14.09.2019.

Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, 16-18.05.2019

.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie zaprosiła Brata Zygmunta Szczepańskiego, by poprowadził dla  jej parafian i wiernych z okolic modlitwę. Była to pierwsza wizyta z posługą naszego Brata w Jego rodzinnym mieście. Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Eugeniusz Derdziuk, który od 2010 roku jest proboszczem, kustoszem Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i dziekanem Dekanatu Krasnobród. Ksiądz Eugeniusz pełni również posługę egzorcysty.

FOTORELACJA – Małgorzata Dybalska, Krystyna Guzowska

Czytaj więcej

Emmanuel u św. Ojca S.Papczyńskiego 24.11.2018

 

Wspólnota Emmanuel, Marianki 24 listopada 2018 r.

Dzień Skupienia

W tym roku, dzięki uprzejmości i serdeczności kustosza księdza Jana Rokosza odbył się na Mariankach przy Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego. Osią rozważań był fragment z Pierwszego Listu Św. Piotra: „ Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał”.

Towarzyszył nam św. o. Stanisław Papczyński, który został uznany błogosławionym w 2007 roku, w 2016 roku wyniesiony został na ołtarze.  Św. o. Stanisław uczy nas żyć w perspektywie śmierci, jako miejsca ostatecznego spotkania z Bogiem.

Czytaj więcej

Posługa w Domu Pomocy Społecznej w Mieni – 10.02.2018 r.

Tym razem Bóg wystosował nam zaproszenie do  kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w  Mieni byśmy tam, ludziom dźwigającym swoje krzyże, zanieśli dobrą nowinę o miłości Jezusa i jego pomocy w niesieniu tych krzyży. Adorację oraz modlitwę o uzdrowienie jaką poprowadził Zygmunt Szczepański wraz z członkami Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel z Magdalenki i Misericordia z Głoskowa, poprzedziła msza święta pod przewodnictwem ks.Marka Chocieja. W trakcie modlitwy wszyscy obecni mieli okazję do świadomego
odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Tym samym  otworzyli się na łaski, jakimi pragnie obdarzyć ich Jezus miłosierny, któremu zawierzyli swoje życie. Ksiądz Marek podkreślił, iż przez 7 lat posługi w DPS Mienia nie miał na mszy tak licznie zgromadzonych wiernych,  a pensjonariusze przebywający  na korytarzach  zdziwieni pytali, jakie to święto? Osoba chora na SM, która  doświadczyła oczyszczenia poprzez morze wylanych  łez  przyznała, iż do końca swoich dni na tym świecie nie zapomni tej uroczystości i przekazanego jej słowa poznania. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił zespół z nowo powstałej Odnowy w Duchu Świętym z Parafii w Barczącej. Owoce tej modlitwy zapewne dopiero zaczną dojrzewać, ale już zakiełkowały pewnymi pomysłami podesłanymi przez Ducha Świętego.

Zosia Bogdanowicz

Zapraszam do FOTOGALERII autorstwa Zosi Bogdanowicz i Krzysztofa Lubańskiego.

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie w Wołominie.

Z inicjatywy Kościoła Domowego parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie dniu 25 czerwca 2017 roku odprawiona została Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Przewodniczył jej ksiądz orionista Stefan Szczygielski. Modlitwę wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych przy Najświętszym Sakramencie poprowadził brat Zygmunt Szczepański. Towarzyszyli mu członkowie Grupy Odnowy Emmanuel z Magdalenki, grupy Misericordia z Głoskowa oraz miejscowa Wspólnota Kościoła Domowego. Głoszony był kerygmat.  Wspólne uwielbienie Jezusa przy wspaniałej oprawie muzycznej odbyło się pod hasłem przebaczenia i uzdrowienia. Kościół był wypełniony licznie zgromadzonymi wiernymi parafii.

Osobiste świadectwo Zygmunta, którym się na wstępie podzielił, poruszyło serca wiernych pobudzając do głębokiej i żywej modlitwy. Po spotkaniu duże grono ludzi dawało zarówno bezpośrednio bratu Zygmuntowi, jak i oficjalnie na forum, świadectwa dotyku Jezusa podczas modlitwy.

Małgorzata Dybalska

GALERIA  Krzysztof Lubański

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie – Głosków, 4 czerwca 2017 r.

 

W niedzielę 04.06. 2017r. gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej  brata Zygmunta Szczepańskiego wraz z zespołem posługującym, składającym się z członków grupy modlitewnej “Emmanuel” z Magdalenki oraz tutejszej grupy “Misericordia”. W ten szczególny dzień Zesłania Ducha Świętego modliliśmy się o łaskę uzdrowienia ducha, duszy i ciała. Pan Bóg poprzez słowa poznania prowadzących dotykał serca wielu osób, co zostało potwierdzone świadectwami. W szczególny sposób Duch Święty dotykał relacji w rodzinie, przychodząc z łaską pojednania i przebaczenia. Pan Bóg przenikał wiele serc  swoją miłością i zaufaniem.

Krzysztof Lubański, lider grupy Misericordia

GALERIA

Wizyta na Isle of Wight i Reading 22-25.04.2017r.

To moja druga wizyta na wyspie. W podróż z Polski wyruszyliśmy z ks.Józefem Gruszkiewiczem. Z warszawskiego Okęcia mieliśmy wystartować w piątkowe południe, lecz na skutek zawirowań z biletami, wylecieliśmy po godz.21. Na Heathrow wylądowaliśmy zbyt późno, by zdążyć na prom na wyspę. Przygarnęli nas przyjaciele ks. Józefa w Waterlooville. Pomimo, ze na IoW dotarliśmy dopiero w sobotę, udało się zrealizować planowany program wizyty:

GALERIA Czytaj więcej

Wiedeń – 26-28 listopada 2016 r.

Zapraszam do obejrzenia filmu z mojej ostatniej wizyty w Wiedniu, w parafii Gartenstadt – Blut Christi, gdzie ponownie gościłem na zaproszenie ks. proboszcza Pawła Wójcigi i miejscowej grupy Odnowy w Duchu Świętym Św. Paweł. Prezentowana tu msza z modlitwą o uzdrowienie i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych miała miejsce 27 listopada 2016 r.

Autorką filmu jest GIULIA CIHOL, a opracował go i zamieścił w serwisie YouTube DAVID LEMKE (także już po raz drugi tłumacz mojej posługi w Wiedniu). Obydwojgu serdecznie dziękuję.

ZAPRASZAM NA FILM – do obejrzenia po kliknięciu na „zaproszenie” bezpośrednio na stronie YouTube, lub w mojej GALERII FILMÓW.

Wizyta w Wielkiej Brytanii 14-17 października 2016 r.

Podczas mojej ostatnie wizyty w Anglii odwiedziłem dwie parafie. Pierwsza, w której na zaproszenie ks. Proboszcza Stanisława Gibzińskiego spędziłem piątkowe popołudnie i noc, to Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju i bł Dominika od Matki Bożej w Reading. Ponieważ dojechali tam również moi znajomi z grupy Wody Jordanu z Birmingham, wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, głoszeniem kerygmatu, całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu.

GALERIA autorstwa m.in. Michała Iwańczuka i Ani Rękas

Czytaj więcej

ANIN – 16.09.2020

ANIN – 16.09.2020

WARSZAWA – 16.XI.2019

WARSZAWA – 16.XI.2019

ISLE OF WIGHT 4-6.X.2019

Październikowa wizyta na wyspie. Szczegóły zamieścimy w późniejszym terminie

KRASNOBRÓD – 16 MAJA 2019 R.

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

ARTYKUŁ

artykuł

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem
przeprowadzonym ze mną przez Basię Habich. Tekst opublikowany został w gazecie parafialnej MAGDALENKA.
Aby otworzyć treść artykułu, należy kliknąć w zdjęcie powyżej.

DROGA KRZYŻOWA

DROGA KRZYŻOWA

ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI

ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI

Zapraszam do zapoznania się z sylwetką naszego nowego świętego - św. Stanisława Papczyńskiego, którego doczesne szczątki spoczywają w sanktuarium na Mariankach w Górze Kalwarii, miejscu, które stworzył i w którym działał w latach 1677-1701.
Kliknij obrazek.

ARCHIWA