Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, 16-18.05.2019

.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie zaprosiła Brata Zygmunta Szczepańskiego, by poprowadził dla  jej parafian i wiernych z okolic modlitwę. Była to pierwsza wizyta z posługą naszego Brata w Jego rodzinnym mieście. Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Eugeniusz Derdziuk, który od 2010 roku jest proboszczem, kustoszem Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i dziekanem Dekanatu Krasnobród. Ksiądz Eugeniusz pełni również posługę egzorcysty.

FOTORELACJA – Małgorzata Dybalska, Krystyna Guzowska

W obecnym okresie Zmartwychwstania przesłaniem modlitwy była miłość i jedność w Kościele opartym na głębokiej wierze i przylgnięciu do Jezusa Chrystusa.

Jezus Zmartwychwstały, po Swojej męce i śmierci, przychodzi Żywy. Wchodzi na nowo w historię naszego życia, dotyka naszych oczu, uszu i przemienia serca. Przychodzi po to, aby zmienić naszą codzienność. To głoszony przez Brata Zygmunta kerygmat poruszał serca wiernych. Liczne świadectwa otrzymane po modlitwie potwierdziły, że dla wielu osób to spotkanie było wyjątkowe i poruszające.

Bóg, który pierwszy przychodzi….My nigdy nie wiemy jak Bóg zadziała. Możemy jednak mieć pewność, że jeśli zaprasza, to przychodzi do tych miejsc naszego życia, gdzie najbardziej Go potrzebujemy. On zawsze przychodzi ze swoją miłością i troską.

Jezus pragnie każdego dnia towarzyszyć nam w naszej codzienności. Dlatego Brat Zygmunt podkreśla również ważność uczestniczenia w grupach modlitewnych przy Kościele, dzięki którym rozwijamy się duchowo i uczymy się żyć modlitwą. Jezus pragnie do nas przychodzić i przemieniać nasze serca. Każde otwarcie się na Jezusa, przyjęcie Jego zaproszenia, to dla nas szansa na nowe życie.

Na koniec modlitwy ks. Eugeniusz pobłogosławił wiernych Przenajświętszym Sakramentem. Następnie na znak jedności i radości, jaka zrodziła się w sercach, zaprosił wszystkich do podania sobie rąk i wspólnego uwielbienia Jezusa śpiewem.

Modlitwie prowadzonej przez Brata Zygmunta towarzyszyła Grupa Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel
z Magdalenki oraz Misericordia z Głoskowa koło Warszawy.

Ubogacały ją pieśni w wykonaniu Kamili i jej taty Arka z grupy Emmanuel.

Bardzo serdecznie dziękujemy księdzu Eugeniuszowi i parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie. Życzymy wszelkich łask Bożych i niech ten wieczór obficie zaowocuje na chwałę Pana!

Małgorzata Dybalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Słowo na Poniedziałek, 25 Wrzesień 2023

Przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Rzymian 6:4

Razem z Chrystusem pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił.

Kolosan 2:12

ANIN – 16.09.2020

ANIN – 16.09.2020
WARSZAWA – 16.XI.2019
WARSZAWA – 16.XI.2019
ISLE OF WIGHT 4-6.X.2019
Październikowa wizyta na wyspie. Szczegóły zamieścimy w późniejszym terminie
KRASNOBRÓD – 16 MAJA 2019 R.
Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
ARTYKUŁ
artykuł

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem
przeprowadzonym ze mną przez Basię Habich. Tekst opublikowany został w gazecie parafialnej MAGDALENKA.
Aby otworzyć treść artykułu, należy kliknąć w zdjęcie powyżej.

DROGA KRZYŻOWA
DROGA KRZYŻOWA
ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI
ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI

Zapraszam do zapoznania się z sylwetką naszego nowego świętego - św. Stanisława Papczyńskiego, którego doczesne szczątki spoczywają w sanktuarium na Mariankach w Górze Kalwarii, miejscu, które stworzył i w którym działał w latach 1677-1701.
Kliknij obrazek.

ARCHIWA