Wizyta w Wiedniu, 23-25 maja 2016 r.

W dniach 23-25 maja 2016 r. gościłem, na zaproszenie ks. proboszcza Pawła Wójcigi i miejscowej grupy Odnowy w Duchu Świętym Św. Paweł, w  wiedeńskiej parafii Gartenstadt – Blut Christi. To austriacka rzymskokatolicka parafia, którą prowadzi  obecnie polski ksiądz, wspomniany wyżej P. Wójciga. wspierany przez kapłanów: Rodgers Mulenga (Zambia) i Elauterio Conrado Da Silva Junior (Brazylia). Przy parafii prężnie na wielu polach działa wspomniana polska grupa Odnowy Św. Paweł, a także liczne inne grupy modlitewne, w tym ok. 200-osobowy Legion Maryjny, oraz – dzięki staraniom proboszcza i miejscowej polonii – polska szkoła.

W trakcie pobytu spotkałem się z wieloma parafianami podczas modlitwy wstawienniczej oraz uczestniczyłem we mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie. Pomimo, że była to msza polska, tradycyjnie uczestniczyło w niej wielu niemieckojęzycznych parafian, dla których symultanicznie tłumaczył mieszkający od wielu lat w Wiedniu David Lemke. Z efektami  jego pracy można zapoznać się wysłuchując nagrania mszy w zakładce GALERIA > AUDIO, natomiast zdjęcia z wizyty można obejrzeć w zakładce FOTOGALERIA. Bardzo dziękuję Ci, David, za okazaną pomoc. Równie gorące podziękowania składam zarówno ks. Proboszczowi, jak i członkom grupy Odnowy za serdeczne przyjęcie i doskonałą organizację mojego pobytu.

A oto kilka słów od liderki grupy Św. Paweł, Agnieszki Ziętek:

” Ogromne Bòg zapłać dla Brata Zygmunta Szczepańskiego, który gościł u nas w Wiedniu w Parafii Gartenstadt  Blut Christi.

Dziękujemy za piękne świadectwo, posługę modlitwą wstawienniczą ,modlitwą o uzdrowienie oraz dobrą nowinę przekazaną przez głoszenie Kerygmatu.

Dzięki życzliwości i otwartości Proboszcza Pawła  Wójcigi oraz ogromnej potrzeby modlitwy wstawienniczej możemy gościć Brata Zygmunta znowu w naszej Parafii w listopadzie 2016.

Chwała Panu

Za wszystko i we wszystkim niech będzie Bòg uwielbiony ! Jedyny Pan prawdziwy Bòg!

Zapewniamy o naszej modlitwie

A.Z”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Słowo na Wtorek, 5 Marzec 2024

PAN napełnił Besaleela duchem Bożym, mądrością, rozumem, wiedzą i znajomością wszelkiego rzemiosła.

Ks. Wyjścia (2 Moj) 35:31

W domu Korneliusza:

Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki.

Dzieje Ap. 10:44

ARCHIWA